Kamu Davasi Acilmasi Erteleme Karari

Gönderen Konu: Kamu Davasi Acilmasi Erteleme Karari  (Okunma sayısı 1389 defa)

Ayşe Önel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kamu Davasi Acilmasi Erteleme Karari
« : 26 Mart 2019, 21:38:36 »
Yardimlariniz icin bilgilerinizi paylastiginiz ve emek harcadiginiz icin tesekkurler ben tekirdag uzlastirma tek calisiyorum tum buro isi bende karar yazmak dahil dava acilmasinin ertelenmesi kararindan ornek goremedim yarin yazmam gerekìyor uyarlayacaktim mumkunse iyi aksamlar ve sonraki islemler sorusturma gibi mi uygulaniyor

Feridun Yenen

Ynt: Kamu Davasi Acilmasi Erteleme Karari
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2019, 21:52:32 »
Merhaba, öncelikle üye olduğunuz için teşekkür ederim. Kamu Davası Açılmasının Ertelenmesi Kararı'ndan bir örnek yarın adliyeye geçtiğimde paylaşırım. Erteleme kararı altına İHTAR ekleyip, bu kararı taraflara tebliğ ediyoruz. Sonrasında edimin tarihi geldiğinde eğer yerine getirildiğine dair herhangi bir dilekçe, makbuz vb. sunulmamış ise bu erteleme kararını kaldırıp iddianame düzenliyoruz. Eğer edim yerine getirilir ve buna dair makbuz, belge vb. sunulur ise bu belge teslim edildiğinde yine erteleme kararını kaldırıp uzlaşma edimi yerine geldiğinden takipsizlik kararı veriyoruz. Yerine getirilmediğinden iddianame aşamasında kalmış edimli dosyalarda çoğu zaman taraflar ödemeyi yapmış ancak makbuzu ibraz edeceğini bilmiyor olabiliyor, biz büro olarak iddianame düzenlemeden önce müşteki veya şüpheli tarafı bir kez arayıp edimin yerine gelip gelmediği konusunda bilgi alıyoruz. Burası sizin iş yoğunluğu ve vicdanınıza kalmış. İyi akşamlar, mesainizde kolaylıklar dilerim.  ;)
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

Feridun Yenen

Ynt: Kamu Davasi Acilmasi Erteleme Karari
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2019, 10:18:59 »
Günaydın, Kamu Davası Açılmasının Ertelenmesi Kararı'na örnek ektedir. Umarım işinize yarar.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.